Pagina 1 din 2

Modificare butoane thanks_post mod

Scris: 20-Iul-2011, 09:07:01
de Stormania
Salut ! Folosesc thanks_post mod 1.2.7. Cum pot pune butoanele pentru fiecare limba (en + ro) ex. Am pus butoanele thankposts.gif si removethanks.gif in imageset\ro si in imageset\en... cum fac sa functioneze ? Se poate asa ceva ? Multumesc !

Re: Modificare butoane thanks_post mod

Scris: 20-Iul-2011, 11:25:54
de Ivan Petre Paul
Link către MOD şi către forumul tău?

Re: Modificare butoane thanks_post mod

Scris: 20-Iul-2011, 12:39:35
de ely21double
În styles/folderul temei tale/imageset ai thankpost.gif şi removethank.gif
Incarcă alte imagini cu acelaşi nume şi reimprospătează imageset( setul de imagini ) din panoul de administrare.

Re: Modificare butoane thanks_post mod

Scris: 20-Iul-2011, 13:19:44
de Stormania
@Ivan Petre Paul Din pacate forumul este hostat in propriul PC folosind un xampp, MOD-ul l-am atasat aici
@ely21double Nu ai inteles ce vreau sa fac..

Eu vreau sa schimb complet radacina imaginilor thankpost.gif si removethank.gif - vreau sa fie in /imageset/limba (en + ro) ... ca sa am butoanele pentru amandoua limbi :) intelegi ?

Re: Modificare butoane thanks_post mod

Scris: 20-Iul-2011, 13:48:35
de Ivan Petre Paul
Stormania, am rugămintea să îmi dai un link către locaţia de unde ai descărcat MODul, nu să îl încarci pe alt host.
Verifică dacă MODul îţi cere (şi mai mult ca sigur o face) să faci modificări în fişierul imageset.cfg din styles/tema_ta/en şi aplică-le pentru styles/tema_ta/ro/imageset.cfg.

Re: Modificare butoane thanks_post mod

Scris: 20-Iul-2011, 14:29:03
de Stormania
Poftim: http://www.phpbb.com/customise/db/mod/thanks_for_posts/

MOD-ul imi cere sa adaug in styles/prosilver/imageset/imageset.cfg la sfarsit liniile:

Cod: Selectaţi tot

img_thankposts = thankposts.gif*20*20
img_removethanks = removethanks.gif*20*20
si in styles/prosilver/theme/colours.css:

Cod: Selectaţi tot

.thanks-icon, .thanks-icon a		{ background-image: url("{IMG_THANKPOSTS_SRC}"); }
.removethanks-icon, .removethanks-icon a	{ background-image: url("{IMG_REMOVETHANKS_SRC}"); }
Dar cum localizeaza IMG_THANKPOSTS_SRC ? am vazut ca a cerut UMIL la instalare...
PS: Eu cred ca trebuie facuta o modificare majora intr-un fisier... pentru ca MOD-ul initial afiseaza imaginile (thanks post si remove thanks) din folderul imageset indiferent de limba forumului.. dar eu am nevoie sa recunoasca imaginile dupa limba.. (adica sa localizeze imaginile din imageset/ro si imageset/en) :roll:

Re: Modificare butoane thanks_post mod

Scris: 20-Iul-2011, 16:34:05
de bogdan
Normal ca le afiseaza in functie de limba. Tu nu trebuie sa faci nimic altceva.

Ai incercat pe un forum curat si nu ti le afiseaza cum trebuie?

Re: Modificare butoane thanks_post mod

Scris: 21-Iul-2011, 13:26:11
de Stormania
Pai tocmai.. nu mi le afiseaza in functie de limba.. imi afiseaza aceleasi butoane indiferent de limba forumului.. Eu vreau sa imi afiseze 1 set de butoane pentru limba romana si 1 alt set de butoane pentru limba engleza :|

Re: Modificare butoane thanks_post mod

Scris: 21-Iul-2011, 16:52:18
de bogdan
Te mai intreb inca o data: ai incercat pe un forum curat si nu ti le afiseaza cum trebuie?

Re: Modificare butoane thanks_post mod

Scris: 21-Iul-2011, 18:59:15
de Stormania
Da am incercat pe un forum de test.
Dar tot nu am inteles.. ce si unde trebuie sa modific ca sa am 2 seturi de butoane pentru limba romana + engleza ?